Doğallığı Bozulmayan Eski Foça

Yaz tatillerini insanlar genellikle denizin keyfini çıkarabileceği alanlarda güzel plajlarda geçirmeyi tercih ediyor. Bütün bir yılın yorgunluğunu kişinin üzerinden atmasını sağlayan bu tür tatilleri tercih etmeyen kişilerin tercihi ise tamamen doğal alanlarda yapılan tatillerle vakit geçiren kişilerin tatilleri oluyor. Bu noktada en iyi tercihlerden biri eski foçada tatil yapmak olacaktır. Doğallığını kaybetmemiş olan bu alanda sessizliğin ve huzurun tadını çıkarmak ve tüm bunları yaparken de bir tatil beldesinde olunduğunun ayrıcalığını hissetmek çok özel bir durum olmaktadır.

Eski Foça’da Nereler Görülmeli?

Foça içinde yapılan gezilerde güzelliği ile kendine hayran bırakacak olan görüntüleri görmek sık rastlanan bir olaydır. Küçük bir belde olmasına rağmen keşfedilecek çok yanı bulunan eski foçada tatil yaparken mutlaka görülmesi gereken yerler de şunlardır:

  • Siren Kayalıkları
  • Arkeolojik Kazılar
  • Değirmenler
  • Rum evleri
  • Dondurmacılar, Balıkçılar, Şarap evleri

Kendine has havasını hissetmek isteyenler için Eski Foça’da tatil yapmayı düşünen kişilerin kullanabileceği çok sayıda konaklama alternatifini de bulmak mümkün olmaktadır. Ayrıca çok kolay ulaşıma sahip olduğu için başka noktalara da gidilebilmektedir.

Foça Mutfağını Deneyimleyin!

Doğal güzellikleri kadar kendine has lezzetleri ile de Eski Foça en güzel tatil yerlerinden biri olmaktadır. Kırlangıçtan kolyoza, karagözden çipuraya, mercandan ahtapota kadar çok zengin bir denize sahip olan eski foçada tatil yaparken özellikle deniz mutfağının en güzel örneklerini tatmak mümkün olabiliyor. Bunun dışında Eski Foça midyeleriyle de meşhur bir yerdir. Kendine has lezzeti ile farklılık yaratan midyeleri yemek için bile kişiler uzak mesafelerden buralara gelebilmektedir. Eski Foça sebze denince de akla gelen ilk noktalardan biridir. Rezeneden arapsaçına, ebegümecinden ısırgan otuna kadar çok sayıda ot çeşidinin satıldığı pazarından en taze sebzeleri bulmanız mümkündür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.