Doğallığı Sevenler için En İdeal Tatil Merkezi: Alaçatı

Yaz tatili sırasında bütün bir sezon boyunca yaşadığı iş stresinden ve şehir hayatının olumsuz etkilerinden sıyrılarak çok daha huzurlu bir şekilde vakit geçirmek isteyen kişiler için tatilin doğal bir görünüme sahip olan yerlerde geçirilmesi oldukça önemli olmaktadır. Bu noktada alaçatı tatil olanakları ile hem Ege ve İzmir’in hem de Türkiye’nin en bozulmamış yapıya sahip olan yerlerinden olması ile ilk sırada gelen yerlerindendir. Kent merkezinde halen taş evlerin kendi yapısını koruyor olması Alaçatı’yı diğer tatil merkezlerinden çok daha farklı bir yer yapmaktadır.

Alaçatı’da Yapılabilecek Aktiviteler

Ege Denizi’nin en güzel noktalarından birinde kurulmuş olan Alaçatı yüzmek ve tekne gezintilerine çıkmak için oldukça güzel yerlerden biri olmasına rağmen Alaçatı’nın kendine has özellikleri sebebiyle çeşitli su sporlarının da yapılması burada mümkün olmaktadır. Bu yönüyle alaçatı tatil yapmak üzere kendine gelenler için çok farklı aktiviteler yapma fırsatı veriyor.

  • Windsurf
  • Kitesurf

olarak bilinen rüzgar gücüne dayanarak yapılan ekstrem sporlardan sayılan bu iki spor için kişilerin Alaçatı’da etkinliklere katılması da mümkün olmaktadır. Bunun dışında Alaçatı plajlarında hiç durmadan devam eden partiler ve gece vakitlerinde yapılan şovlar da Alaçatı’da unutulmayacak günler geçirmenizi sağlayacaktır.

Alaçatı’da Konaklama İmkanları İyi Midir?

Alaçatı’nın son haline gelmeden önce buranın tatil merkezi olarak görülmediği zamanlarda küçük bir yerleşim yeri olmasından dolayı alaçatı tatil yapmak üzere gelen kişilerin konaklama konusunda problem yaşaması söz konusu olabiliyordu. Ancak artık Alaçatı’da yer alan oteller, pansiyonlar ve moteller gibi farklı bütçelere hitap edebilecek olan çok sayıda alternatif konaklama imkanı bulunduğu için kişiler çok rahat bir şekilde Alaçatı’ya tatillerini yapmak üzere gelebilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.