Ege Bölgesi Tatilcileri Bekliyor

Dağların kıyıya diklemesine oluşumunun sonucunda eşsiz koylara sahip olan Türkiye’nin eşsiz tatil noktası Ege Bölgesi bu yaz da yerli ve yabancı Turistlerin akınına uğrayacak. Doğal güzelliklerinin yanı sıra mas mavi denizi ile de görenleri büyüleyen Ege Bölgesine kara, hava ve deniz yolu ile ulaşmak mümkün. Eğer kara yolu ile ve kendi arabanızla ulaşmak istiyorsanız ve belirlediğiniz bir noktanız yoksa bu durumda en ideal olan tüm sahil şeridini takip ederek yeşilin mavi ile buluşmasına tanıklık edebilirsiniz.

Ege’nin İncisi İzmir İlk Durağınız Olabilir

Ege bölgesinin, bu kadar fazla rağbet görmesi, aslında her zevke uygun tatil seçeneklerine sahip olması ile açıklanabilir. Burada yeri gelmişken farklı tatil seçenekleri arayışında olan tatilciler için ege bölgesinde tatil geçirilebilecek Birkaç noktayı sizin için detaylandıralım;

Ege denildiğinde akla ilk İzmir gelir. Eğer havayolu ile İzmir’e gelip buradan diğer tatil noktalarına ulaşmak istiyorsanız araç kiralama hizmetinden ya da havalimanı ile gideceğiniz nokta arasında shuttle hizmetinden faydalanmanızı öneririz. İzmir’de geçirecek zamanınız varsa, Mutlaka görmeniz gereken yerler arasında;

  • Saat kulesi,
  • Teleferik,
  • Basmane,
  • Karşıyaka

İlk akla gelen yerlerdir. İzmir’e geldikten sonra, kesinlikle görülmesi gereken bir diğer nokta da ülkemizin ilk “Yavaş kent” kimliğine sahip Seferihisar olmalıdır. Seferihisar’ı planlarınıza dahil ettiyseniz kale içinde düzenlenen kadınlar pazarından çeşitli el işleri, doğal ürünler satın alabilirsiniz. Seferihisar’da müze, kamp noktaları gibi noktaların bedelsiz olduğunu da hatırlatalım.  Hemen yakınında bulunan Foça ve Urla gibi noktalarda denizin tadını çıkarabileceğinizi de unutmayın.

Rüzgarın Başkenti Alaçatı ve Çeşme’de Tatil Başkadır

Tatil süresince spordan uzak kalamayanlardansanız size önerilebilecek en iyi tatil noktası şüphesiz rüzgar sörfü ile adını duyuran Alaçatı olacak. Alacacı’da hem sörfün ustaları ile tanışarak bu sporun inceliklerini öğrenebilir hem de akşamları hoş bir atmosferde sevdiklerinizle sohbetler yapabilirsiniz. Hemen yan tarafta yer alan Çeşme ise hem gece hayatının renkliliği hem de eşsiz kumsalları ve her sezona büyük bir iddia ile hazırlanan tatil beldeleri ile hareketli bir tatil isteyenlere çözüm oluyor.

Ege bölgesinde tatil denildiğinde akla ilk gelen noktalar arasında yer alan Kuşadası ve Didim ise Bodrum’a giderken yol üzerinde olması sebebiyle tercih edilebilir. Ege bölgesine tatil amacı ile gelen turistlerin yüzde doksanının hayallerini süsleyen Bodrum ise canlı kumsalları ve renkli gece yaşantısı ile tüm bir yıl boyunca yüklendiğiniz tüm stresi sizden çekip alacak hareketliliğe sahiptir.

Eğer rotanızı Fethiye’ye kadar uzatırsanız burada yamaç paraşütü yapanları resimleyebilir, bizzat uçuş yaparak gök yüzünden Fethiye’yi resimleyebilir, kelebek vadisinde tüm bir gece hiç uyumadan bekleyerek bir anda binlerce kelebeğin kanatlanarak gök yüzüne yükselişini resimleyebilirsiniz.

Elbette ege bölgesinde tatil demek sadece deniz ve güneş demek değil, iç taraflara doğru ilerleyerek Denizli’ye gidebilir, burada Pamukkale’nin travertenlerini görebilir, Karahayıt ve tarihi kalıntıların bulunduğu alanda Denizli’nin sembolü olan horozun tarihteki izlerini sürebilirsiniz. Kısaca belirtmek gerekirse, Ege bölgesine ayak bastığınız andan itibaren karşınıza bir birinden güzel pek çok seçenek çıkacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.