İzmir Çevresindeki Tatil Merkezleri

İzmir sadece şehir merkezinin büyükşehir olması ile birlikte sunduğu avantajlarla değil aynı zamanda deniz kenarına kurulmuş olan şehir merkezine yakın tatil beldeleri ile de Türkiye’nin en güzel noktalarından biri olmaktadır. Her birinin kendi içinde sunduğu tatil olanakları ve avantajları ile tatilini İzmir’de geçirmek isteyen kişiler için her zaman uygun tercihler yapılabilecek alanlar da bulunmaktadır. Söz konusu izmire yakın tatil merkezleri olunca ilk akla gelen deniz turizmi olduğu için denizi güzel ve konaklama ihtiyaçlarının çeşitlenip zenginleştiği yerler ilk sırada gelmektedir.

Tatil Merkezleri Tarihi Şehirler Üzerinde Bulunuyor!

Denizin tadını çıkarmak için İzmir’e gelmiş kişilerin ilk gittiği yerlerden biri Özdere olmaktadır. Son yıllarda gelişen konaklama bölgeleri ile birlikte daha büyük fırsatlar sunan Özdere aynı zamanda tarihi olarak da eski bir geçmişe sahip bir kent. Yine aynı şekilde Sığacık da izmire yakın tatil merkezleri arasında en kısa süre ulaşımı sağlanabilecek olan yerlerden biri olmakta. Tarihsel anlamda köklü bir yerde eski binaların arasında denizin keyfini çıkarmak ve yaz tatilini geçirmek isteyen kişiler için en güzel yerlerden bir diğeri de Urla oluyor. Eski Foça olarak bilinen bölgede tarihi dokunun yakından hissedilebileceği yerlerden olmaktadır.

İzmir’de Denize Girilebilecek En Güzel Yerler

İzmir’de denize girmek için Ege Denizi’nin en güzel koylarını ziyaret etmek mümkün olabiliyor. Bunlar arasında çok sayıda turizm açısından da gelişmiş olduğu için ziyaret edilmesi rahatlıkla mümkün olan yerlere ulaşmak da olası olmaktadır.

  • Çandarlı
  • Alaçatı
  • Karaburun
  • Mordoğan

bu tip yerleşim yerlerinde ilk sırada gelmektedir. Özellikle geniş ve temiz plajları ile izmire yakın tatil merkezleri içinde en çok ilgi gören yerler bu bölgeler olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.