İzmir Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Özellikle yaz aylarında deniz ve kumsal için gelinen İzmir gezilmesi gereken birçok yeri ile senin her döneminde ziyaret edilebilecek bir şehir olmaktadır. Oldukça eski bir tarihi olması nedeni ile birçok tarihi yer kalıntının da bulunduğu şehirde gezilmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Özellikle tatiller için gelinen İzmir’de merkez dışında birçok farklı ilçe ve bölgeye gidilmesi gerekmektedir. Çeşme ve Alaçatı İzmir gezilecek yerler ve tatil için değerlendirilecek yerlerin başında gelmektedir. Ayrıca Karaburun ve Mordoğan’da gezilmesi ve tatillerde görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Bunun yanında Seferihisar ve Foça gibi birçok yerde yaz aylarında tatil için gelen kişilerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Bu ilçeler ve bölgeler yanında İzmir’in merkezinde de gezilmesi ve görülmesi gereken çok sayıda yer bulunmaktadır. İzmir’e yaz dönemi dışında gelindiğinde veya deniz tatili dışında tercih edildiğinde merkezinde gezilmesi ve görülmesi gereken yerler ile güzel bir gezi yapılabilmektedir.

İzmir’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

İzmir için yapılacak gezilerde özellikle merkezinde gezilmesi gereken yerlerin başında Konak yer almaktadır.

  • İzmir’in merkezi olan simgesi Saat Kulesi’nin bulunduğu konak birçok yere ulaşımın kolayca yapılacağı bir yer olmaktadır.
  • Özellikle İzmir merkezde gezilecek yerler arasında ikinci sırada ise Tarihi Kemeraltı Çarşısı bulunmaktadır.
  • Ayrıca kordon ve Alsancak da gezilmesi gereken yerler içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır.

İzmir’in merkezinde Konak’ın hemen yanında girişi bulunan Kemeraltı oldukça eski bir çarşıdır. İçerisinde birçok farklı ürünün bulunacağı çarşıda çok güzel hediyelik eşyalarda bulunabilmektedir. Ayrıca İzmir gezilecek yerler içerisinde bulunan kordonda buraya oldukça yakındadır. Gündüz veya gece yürüyüş için oldukça güzel bir alternatif olan Kordon ayrıca akşam yemekleri için en güzel balık restoranlarının bulunduğu bir yer olmaktadır. Bu nedenle de burası akşamları ve gece çok tercih edilmektedir. Bunların yanında özellikle gece hayatının sürdüğü Alsancak İzmir için gezilmesi gereken en önemli yerlerde birisi olmaktadır. Oldukça geniş ve büyük bir yer olmasına rağmen çok sayıda kafe ve barın bulunduğu Alsancak yapılacak İzmir gezilerinde görülmesi gereken bir yer olmaktadır.

Konforlu Şekilde İzmir’de Seyahat Etmenin Yolları

İzmir bunlar yanında tarihi alanları ile de gezi yapanlara çok sayıda seçenek sunabilmektedir. Özellikle Efes Antik Kenti mutlaka gezilmesi gereken yerlerden birisi olmaktadır. Ayrıca Meryem Ana Kilisesi Efes Antik Kentinin yakınında ve İzmir gezilecek yerler listesinde yer almaktadır. İzmir burası dışında çok sayıda tarihi alan içermektedir. Tüm bu gezilerin konforlu bir seyahat ile yapılması için araç kiralama yöntemleri çok fazla tercih edilmektedir. Birbirinden uzak olan bu farklı yerlere konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşmanın en güzel yolu araç kiralamak olmaktadır. İzmir Havalimanından yapılabilecek kiralama işlemleri ile konforlu bir seyahat yapılarak gezi yapılması mümkün olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.