İzmir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinden yaklaşık 15 kilometre uzaklığa kurulmuş olması ile birlikte havayolunu tercih edecek olan kişilerin hiçbir sıkışıklıkla karşılaşmadan rahatlıkla yolculuklarına başlamasına fırsat tanıyan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda indikten sonra kişilerin şehir merkezine nasıl ulaşacakları önemli olmaktadır. Bunu gerçekleştirebilmek için kişilerin kullanabileceği farklı alternatif yollar bulunuyor.

  • Havaş Otobüsleri
  • Belediye Otobüsleri (Eshot)
  • Metro
  • Taksi
  • Araç Kiralama
  • Transfer Hizmetleri

Tüm bu yollar arasından kişiler kendileri için izmir havalimanı ulaşım içinde kullanılmak üzere ne uygun yolu tercih ederek ulaşımlarını da sağlayabilirler.

Hangi Yolla Daha Kısa Sürede Ulaşım Sağlanır?

İzmir zaten nüfus yoğunluğu bakımından kalabalık sayılabilecek büyükşehirlerimizden biri iken özellikle son yıllarda hızlı konutlaşmanın da etkisi ile birlikte trafikte çok daha fazla sorun yaşanan bir kent haline geldi. Eğer kişilerin izmir havalimanı ulaşım araçlarından yararlanırken trafikte vakit kaybetmeden şehir merkezinde ulaşmak istedikleri noktalara gelmesi gibi bir hedefi bulunuyorsa bu noktada toplu taşıma araçlarından metronun seçilmesi çok daha cazip gelebilecektir. Ancak bu yolculuklarda özellikle kişilerin bagajları ve valizleri de bulunuyorsa rahat bir şekilde ulaşımı sonlandırmak mümkün olmayacaktır. Diğer toplu taşıma araçları için de geçerli olan bu durumlar taksi ile yapılan yolculuklarda da yerini ekonomik açıdan oldukça maliyetli bir şekilde ulaşımı sağlamaya bırakıyor. Bütün bu yollar arasında rahatlığı, konforu ve uygun fiyatıyla transfer hizmetleri en etkili ulaşım yöntemi olmaktadır.

Transfer Hizmetlerinden Nasıl Yararlanılır?

İzmir Havalimanı’na iniş yapılacağı zaman transfer hizmeti veren firmaya bu gün ve saat bildirilerek havalimanında inildiğinde transferin gerçekleştirileceği aracın özel şoförü ile birlikte hazır olması sağlanabiliyor. Bunun ardından kişiler istedikleri yerlere bu araçlarla yolculuk edebiliyor. Kişi sayısına bağlı olmaksızın mesafe dikkate alınarak hesaplanan transfer ücretleri ile çok ekonomik ve özel araç konforunda yolculukların yapılması mümkün olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.