İzmir Havalimanı’nı Kimler Tercih Ediyor?

Uzak mesafelerden İzmir’e ve yakın çevresine gelmek isteyenlerin tercih ettiği ilk yol havayolu ulaşımı oluyor. Bu sayede İzmir Havalimanı’na gelen kişiler istedikleri yere gitmek için farklı alternatifler kullanma fırsatını da elde edebiliyorlar. Sadece Çeşme, Bodrum, Kuşadası, Alaçatı gibi en popüler tatil merkezlerine ulaşım için değil aynı zamanda İzmir şehir içindeki gezintilerde bile uzak mesafelerden buraya gelenlerin uğrak yeri İzmir Havalimanı olmaktadır. Buraya ulaştıktan sonra izmir havalimanı ulaşım alternatifleri arasından kendine uygun olanın hangisi olduğunu seçmek isteyenlerin karşısına çok sayıda ulaşım yolu çıkıyor. Kişiler tatil, iş seyahati, şehir gezintileri ya da yakınlarını ziyaret etmek amacıyla gelmiş oldukları İzmir’de ziyaret amaçlarına ve ulaşacakları yerlere bağlı olarak bir ulaşım yöntemini seçerek yolculuklarını gerçekleştiriyorlar.

İzmir Havalimanı’ndan Ne Şekilde Ulaşım Vardır?

Diğer şehirlerde yer alan havalimanlarından farklı olarak izmir havalimanı ulaşım olanakları açısından son derece zengin bir havalimanı olmakta ve şehir ile entegre bir şekilde yolcu taşımacılığının yapıldığı yerlerden biri olmaktadır. Sadece İzmir ya da İzmir’in tatil beldeleri için değil aynı zamanda çevrede yer alan farklı illere ulaşım sağlama noktasında da İzmir Havalimanı’nın kullanılıyor oluşu İzmir Havalimanı ile arasındaki ulaşım olanağı sağlanacak yerlerin sayısını artırmaktadır.

  • Havaş otobüsleri
  • Belediye otobüsleri
  • Minibüsler
  • Metro
  • Taksi
  • Araç kiralama
  • Transfer hizmetleri

ile İzmir Havalimanı’ndan kişilerin diledikleri noktalara kolaylıkla geçmeleri mümkün olmaktadır.

Toplu Taşımayla Nereden Havalimanına Ulaşılır?

Toplu taşıma denildiğinde izmir havalimanı ulaşım için ilk akla gelen ulaşım yöntemi olan Havaş otobüslerinde Çeşme, Alsancak, Karşıkaya – Mavişehir noktalarından doğrudan ulaşım sağlanabilecek seferler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra daha uzak mesafeler için Kuşadası – Söke, Aydın ve Manisa illerinden de Havaş otobüsleri ile havalimanına ulaşmak mümkündür. Belediye otobüslerinde de ESHOT otobüslerinden 200, 202 ve 204 numaralı hat güzergahını devam etmekte olan seferdeki otobüslerle ulaşımı sağlamak mümkün olmaktadır. İzmir’in metrosunun geçtiği hemen hemen her noktadan havalimanına kolaylıkla ulaşılabilir. Kuzey ve güney aksında uzanan iki farklı güzergahı bulunan metroların pek çok durakta aktarma olanağı sunması kişilerin rahatlıkla havalimanına ulaşmasını da sağlıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.