İzmir İlçeleriyle De Güzel!

İzmir daha çok şehir hayatının en güzel şekilde yaşandığı yerlerden biri olması ile bilinmesine rağmen ilçeleri ve tatil beldeleri ile de son derece zengin tatil alternatiflerini bir arada barındıran bir yer olmaktadır. Bu nedenle İzmir’e gezmeye gelmiş olan kişilerin izmirin gezilecek ilçeleri konusunda daha önce bilgi sahibi olması yeni yerler görmesini de sağlayacak ve İzmir’i sadece güzel bir şehir olarak algılamanın ötesinde zenginlikleri ile tanıma fırsatı bulmasını da sağlayacaktır. Daha çok deniz turizmi ile ön plana çıkan yerler olsalar da İzmir’in ilçeleri içinde doğallığını korumasıyla, kültürüyle, tarihi mirasçılığı ile ön plana çıkmış olan pek çok yer de bulunmaktadır.

İzmir’de Mutlaka Görülmesi Gereken İlçeler

Tarihi, doğallığı, gece hayatını, deniz turizmini ve her türden zevke hitap edebilecek olan çok sayıda alternatif tatil planını yapmaya fırsat veren İzmir ilçelerinde önde gelen bazı ilçeler İzmir’e gelindiğinde mutlaka görülmelidir. İzmir’in havasını daha iyi anlamaya yardımcı olacak bu yerler aynı zamanda kısa sürede çok sayıda tatil yerini görmenizi de sağlayacaktır.

  • Selçuk
  • Bergama
  • Seferihisar
  • Çeşme
  • Karaburun
  • Foça
  • Urla

doğallığı ve tarihi güzellikleri ile izmirin gezilecek ilçeleri içinde ilk sırada gelen yerlerden olmaktadır. Denizin en temiz ve berrak noktalarına sahip olan bu yerlerde aynı zamanda tarihin içinde yolculuk yapmak mümkün olurken diğer taraftan da yöresel lezzetleri deneme fırsatını elde etmek mümkün olmaktadır.

İzmir’in İlçelerine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

İzmir’e gelen pek çok kişi İzmir’in pek çok ilçesinin gezilmeye değer olduğu konusunda fikir sahibi olsa da izmirin gezilecek ilçeleri ile İzmir arasındaki ulaşımın nasıl sağlandığı noktasında bilgi sahibi olmadığı için bu tip yerleri gezmekten uzak durabiliyor. Söz konusu ilçeleri gezmek isteyen kişiler için farklı ulaşım alternatifleri sunulabilmektedir. Bunlar arasında yerel toplu taşıma araçları başta olmak üzere taksiyle ya da araç kiralama ile rahatlıkla bu ilçelere ulaşmak ve hatta aralarında gezinerek kısa sürede çok fazla yer görmek mümkün olabiliyor. Son zamanlarda popülerleşen transfer hizmetleriyle de çok kolay şekilde ulaşım sağlanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.