İzmir Kent Merkezi’nde Gidilmesi Gereken Yerler

Türkiye’nin nüfusu ve gelişmişliği ile adından söz ettiren yerlerinden biri olan İzmir aynı zamanda içindeki güzelliklerle de pek çok kişi tarafından en sevilen şehirlerden biri olmaktadır. Sürekli olarak yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen bir yer haline gelmiş olan izmirde gezilecek yerler listesi yapılmak istendiğinde bu yerlerin tamamını gezmek için kişilerin uzun süre vakit ayırması söz konusu olmaktadır. İzmir’in artık sembolü haline gelmiş olan İzmir Saat Kulesi başta olmak üzere kişiler çıktıkları İzmir yolculuklarında her sokakta ayrı bir güzellik görme fırsatına da sahip olabilir.

Tarihi Mekanlar

İzmir şehir merkezi sadece ticari canlılığı ile değil aynı zamanda tarihi güzellikleri ile de kendinden söz ettiren yerlerden olmaktadır. Bu özelliği ile izmirde gezilecek yerler başlığı altında bir liste oluşturulsa ilk sıralara yazılacak yerlerin başında Kemeraltı Çarşısı gelir. Geçmişi antik dönemlere kadar uzanan bu çarşının hala faal bir şekilde kullanılmaya devam ediliyor oluşu tarih içinde alışveriş alışkanlıklarınıza göz atmanın tam da yeri olmaktadır. Yakın konumda yer alan bir diğer tarihi mekan da Agora’dır. Kemeraltı ile karşılıklı bir konumda yer alan Agora ile de Büyük İskender’in izlerini takip etmek tarih meraklıları için oldukça keyifli olacaktır.

Gezmeyi Sevenler Nerelere Gitmeli?

İzmir’de tarihi dokunun ötesinde İzmir havasını almak isteyen kişiler için yapılabilecek en iyi şey İzmir’de bir geziye çıkmak olacaktır. Bunun için vapurlarla yolculuk ederek keyifli vakit geçirmek mümkün olabilir.

  • Alsancak
  • Konak
  • Karşıyaka
  • Göztepe

gibi yerler izmirde gezilecek yerler arasında keyifle vakit geçirilebilecek ve İzmir’in denizinin ve havasının en iyi şekilde görülebileceği yerler olmaktadır. Gezmeye en uygun yerlerden biri olan İzmir’de en keyifli tatillerinizi yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.