İzmir’e Gidince Çeşme’ye Uğramadan Dönülmemeli!

İzmir yakın çevresinde çok sayıda ziyaret edilebilecek olan yer barındırıyor olsa da özellikle İzmir şehir merkezine yakınlığı ile mutlaka Çeşme’ye bir uğrayarak o şekilde İzmir gezilerini sonlandırmak gerekmektedir. Maldivler’i andırdığı söylenen Çeşme’nin en güzel plajlarında vakit geçirmek mümkün olurken doğa yürüyüşleri yapmaya ve gece hayatını en güzel şekilde geçirmeye Çeşme olanak sağladığı için en iyi tatil yerlerinden biri olmaktadır. Ayrıca çeşme gezilecek yerler bakımından da oldukça zengin bir yer olduğu için keyifle gezilerin tamamlanacağı yerlerden olacaktır.

Çeşme’de Nerelere Gidilmeli?

Çeşme ilk bakışta Rum mimarisini yansıtan evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları ile dikkat çeken bir yer olmaktadır. Ancak tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olması Çeşme’nin sadece doğası ile değil tarihi ile de zengin bir yer olmasını sağlıyor. Bu nedenle çeşme gezilecek yerler listesi yapılsa mutlaka:

  • Ilıca Plajı
  • Boyalık Koyu
  • Mavi Koy
  • Ildırı
  • Çeşme Kalesi
  • Kervansaray
  • Çeşme Arkeoloji Müzesi

gibi yerlere uğramak gerekmektedir. Çeşme’yi daha iyi gezebilmek için günübirlik gezilerin ötesine geçerek birkaç gün burada kalmak bütün bir sezonun yorgunluğunu atarak keyifli tatiller geçirmek bakımından da önemli olacaktır.

Çeşme’de Konaklama İmkanları

Çeşme’ye gelen kişiler daha önce adını en çok duydukları yer olması sebebiyle öncelikle Alaçatı’da yer alan konaklama imkanlarını değerlendiriyorlar. Fakat Alaçatı hem sezon içindeki yüksek fiyatları ile hem de denize bir kıyısının bulunmaması ile konakladığı yerden ayrıldıktan sonra hemen denize girmek isteyenler için ideal yerlerden biri değildir. Konakladığı yerin çeşme gezilecek yerler ile de yakın olmasını isteyen ve denizi de görmek isteyen kişiler yakın mesafede bulunan ve plajları ile adından söz ettiren Ilıca’ya giderek buradaki farklı konaklama alternatiflerini değerlendirebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.