Tatil İçin Gidilen Bodrum’da Gezilecek Yerler

Tatillerde çok fazla ilgi gösterilen Bodrum özellikle deniz ve sahilleri dışında gezilecek birçok yere sahiptir. Doğa güzellikleri, tarihi alanları ve eserleri ile simgeleşmiş birçok yeri gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Bu yerlerin neler olduğundan bahsederken önemi ve neden bu kadar ilgi gördüğünden bahsedeceğiz. Bodrum’a yapılacak bir seyahatten bodrumda gezilecek yerler konusunda bilgi almak isteyenler için gezilecek yerleri tarihi ve simgesel yerler ile müzeler ve doğa güzellikleri olarak ayırarak ifade edeceğiz. Bu yerlerin gezilmesi ile Bodrum’da sadece denize girmek ve eğlenerek veya dinlenerek güzel bir tatil yapmanın yanında bölgeyi de tanıyarak bu tatili yapmanın avantajı yaşanacaktır.

Bodrumda gezilecek Tarihi Yerler ve Simgesel Yerler

Yapılacak Bodrum seyahatinde öncelikle Bodrum kalesi mutlaka görülmelidir. Merkezde bulunan ve güzel bir manzarası olan bu kaleye çıkılması ve güzel bir gün geçirilmesi mümkün olabilmektedir. bunun yanında bodrumda gezilecek yerler konusunda mutlaka görülmesi gereken yerlerden biriside Bodrum Anfi Tiyatro olmaktadır. Yüzyıllar öncesinde inşa edilen ve oldukça görkemli bir şekilde bu güne kadar gelmiş olan bu anfi tiyatro günümüzde gezilerde görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Çeşitli etkinlerinde yapılabildiği bu tiyatronun gezilmesi gerekmektedir. Bodrumda tarihi yel değirmenleri de gezilmesi gereken güzel yerler içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca Bodrum’un simgesel yerlerinden birisi olan Barlar Sokağı da gece hayatını seven kişiler için mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Bodrum’da Gezilecek Müzeler ve Doğa Güzellikleri

Bodrum gezileri veya burada yapılan tatillerde müze gezmek isteyenler için öncelikle Zeki Müren Müzesi önerilebilmektedir. Türk Sanat Müziğinin tartışmasız en büyük isimlerinden birisi olan Zeki Müren ile alakalı birçok eseri burada bulmak mümkündür. Ayrıca bodrumda gezilecek yerler içerisindeki müzelerde Bodrum sualtı Arkeoloji Müzesi ve Halikarnas Mozolesi görülmesi gereken yerlerden birisi olmaktadır. Bu alanlarda tarihi birçok kalıntı görülebilmektedir. Bundan hoşlanan kişiler için oldukça güzel eserler buralarda bulunabilmektedir. Bodrum için doğa güzellikleri elbette harika sahilleri olmaktadır. Harika güzelliklerdeki koyları gezilmesi ve görülmesi gereken doğa güzellikleri arasında bulunmaktadır. Özel olarak düzenlenen şehir turları veya tekne turları ile bu güzel koyları görebilmek ve denize girebilmek mümkün olabilmektedir. Bir yarımada olan Bodrum’da birçok koy bulunmaktadır. Bunlar yeşille mavinin buluştuğu harika yerlerdir ve gezilerek bu güzelliklerin görülmesi ve bunların yaşanması mümkün olabilmektedir. Bu gibi birçok yerin bulunduğu Bodrum’da güzel bir şehir turu veya tekne turu yapılması gerekebilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.