Tatil ve Gezilerde Çeşme’de Gezilecek Yerler

Tatiller için çok tercih edilen yerlerden birisi de Çeşme olmaktadır. İzmir’in güzel bir ilçesi olan Çeşme farklı bölgeleri ile tatile oldukça elverişli bir yerdir. Oldukça güzel sahilleri ve koyları bulunan Çeşme bunun yanında tarihi yerleri ve müzeler ile doğa güzelleri açısından da oldukça zengindir. Tatil veya farklı bir amaçla gelindiğinde çeşmede gezilecek yerler konusunda aşağıda belirttiğimiz yerleri gidilmesi tatil veya gezinin çok daha güzel geçmesini sağlayabilmektedir. Herkesin tatil veya gezi konusunda istekleri farklı olsa da bu yerler içerisinde ilginizi çekebilecek birçok yer bulmanız mümkündür. Çeşme’de tarihi yerler ve müzeler, en güzel koylar ve plajlar ile simgeleşmiş ve görülmesi gereken yerleri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Çeşme’de Gidilecek Koylar ve Sahiller İle Simge Yerler

Yapılacak Çeşme gezisi veya tatilinde özellikle sahiller ve koylar ilk olarak gidilmesi düşünülen yerlerin başında gelmektedir. Bu alanlar Çeşme’de oldukça fazladır. Çok koyun bulunacağı Ege Denizi kıyılarında en güzel koylardan ve plajlardan birisi Ilıca Plajı olmaktadır. Oldukça büyük ve halka açık olan bu plaj harika bir denize girmek için en ideal yerlerden birisidir. Bunun yanında çeşmede gezilecek yerler içerisindeki sahil ve plajlar içerisinde Altınkum Plajı sayılabilmektedir. Oldukça güzel ve geniş olan bu plajda denize girmek konusunda ilk sıralarda tercih edilmektedir. Bunların yanında Alaçatı’da bulunan Delikli Koyu oldukça güzel bir yerdir. Denize girmek için tercih edilecek en güzel koylardan birisidir.

Ayrıca Tekke Plajı da denize girmek için tercih edilecek güzel yerlerden birisi olmaktadır. Yine Alaçatı’da bulunan Kum Plajı çok ilgi gören yerlerden birisi olmaktadır. Çeşme’de özellikle gezilmesi gereken simgesel yerlerden birisi Çeşme’nin merkezi olmakta ve Alaçatı olmaktadır. Gece hayatı yemek konusunda Alaçatı en güzel alternatifleri sunmaktadır. Bunun yanında Çeşme Merkezinde de güzel restoranlar ve tarihi alanlar bulunmaktadır. Buralarda gezilmesi gereken yerler olarak ilk sıralarda bulunmaktadır. Bunlar yanında Çeşme’ye gelindiğinde özellikle görülmesi gereken birçok tarihi alan bulunmakta ve güzel müzelerde bu alanlarda bulunmaktadır.

Çeşme’de Gezilecek Tarihi Yerler ve Müzeler

Çeşme’ye yapılacak seyahatlerde çeşmede gezilecek yerler konusunda müzeler ve tarihi alanlarda oldukça fazladır. Bu gibi alanları gezmekten ve görmekten hoşlanan kişiler için Çeşme’de özellikle Çeşme Kalesi gidilmesi gereken ilk yerlerden birisidir. Çeşme merkezde bulunan bu kale oldukça güzel manzarası ve tarihi atmosferi ile oldukça güzel bir yerdir. Bunun yanında Çeşme Müzesi de görülmesi gereken arasında sayılabilmektedir. Birçok tarihi eserin bulunduğu müzede güzel bir gezi yapılabilmektedir. Ayrıca Erythrai Arkeolojik Ören Yeri görülmesi gereken tarihi alanlardan birisidir. Oldukça güzel kalıntıların bulunduğu alanda güzel bir tarih gezisi yapılabilmektedir. Bu gibi gezilerden hoşlanan kişiler için burası görülmesi gereken yerler arasında sayılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.