Türkiye’nin Fuar Kenti İzmir

Her yıl düzenlenen farklı fuar etkinlikleri ile birlikte İzmir, Türkiye’nin önemli büyük şehirlerinden biridir. İzmir’de çok uzun yıllardan bu yana sürdürülen fuar etkinlikleri kapsamında İzmir Enternasyonal Fuarı, 86 yıldır sürdürülen bir gelenek haline gelmiştir. Her yıl yeni bir temaya sahip olarak düzenlenen İzmir fuarı kapsamında temaya dahil olarak her sene bir il onur konuğu şeklinde davet edilmekte ve Partner olarak bir ülke seçilmektedir. Birçok büyük firma tarafından ana sponsorluğu üstlenen fuarda yüksek iş bağlantıları sağlanması ve fuar boyunca sunulan etkinlikler ziyaretçiler için önemli bir değer oluşturmaktadır. Etkinlikler kapsamında bulunan konserler ve gösteriler ile binlerce insanın büyük bir keyif yaşaması sağlanmaktadır.

İzmir Fuarında Gerçekleşen Etkinlikler

Türkiye’nin 81 vilayetinden hava yoluyla İzmir’e ulaşım sağlanırken Adnan Menderes Havalimanı üzerinde iniş yapılmaktadır. Havalimanı’ndan transfer araçları ve toplu taşıma araçları sayesinde fuar alanına ulaşmak için kolay yöntemler bulunuyor. İl merkezinde yer alan fuar alanı Kültürpark, İzmir limana 1 kilometre ve havalimanına ise 21 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Fuar alanı ile otogar arasındaki mesafe ise 10 kilometre uzaklıktadır. Her yıl ayrı bir temada ile düzenlenen İzmir fuarı kapsamında gerçekleştirilen konser etkinliklerinde pop müzik, rock müzik, yabancı müzik ve caz müzik gibi farklı türlerde en ünlü sanatçıların katılımıyla müzik noktasında doyum sağlanmaktadır. Etkinlikler kapsamında;

  • Konserler
  • Tiyatro gösterileri
  • Sokak gösterileri
  • Sinema Festivali
  • Edebiyat söyleşileri gibi birçok etkinlik bulunmaktadır.

İzmir Fuarı’nda Farklı Organizasyonlar

100 yıla yakındır organize edilen İzmir Enternasyonal Fuarı için ana merkez halinde bulunan Kültürpark, farklı fuar etkinlikleri ve sergi etkinlikleri ile de yüksek bir değer oluşturmaktadır. Nitelikli bir şekilde hazırlanan İzmir fuarı organizasyonu ile birlikte Kültürpark dünyasında farklı organizasyonlarda düzenlenerek Türkiye genelinde herkesin ilgisini çekebilecek noktalar oluşturulmaktadır. Organizasyonlar arasında 18 yıldır düzenlenen Sinema Burada Festivali, Transanatolia rallisi ve sergiler gibi etkinlikler katılımcılar için ayrı imkanlar oluşturmaktadır. Etkinliklere katılmak için her yıl İzmir iline seyahat eden on binlerce yerli ve yabancı turist hem kentin ekonomisine hem de yaşamına farklı bir renk katmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.