Yaz Tatilinde Dikili’ye Gidilir Mi?

Yaz tatilini denizin tadını çıkararak geçirmek isteyen kişiler için Ege’nin en güzel noktalarından birine kurulmuş olan Dikili ilçesi en güzel tatil yerlerinden biri olmaktadır. İzmir ve Balıkesir arasında kalan bu ilçeye ulaşım çok rahat bir şekilde sağlanabildiği için özellikle yaz aylarında bölge yoğun oranda yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görüyor. Ancak Dikili sadece denizinin güzelliği ile değil aynı zamanda doğası ve dikili gezilecek yerler ile de yaz tatilinin en verimli şekilde geçirilebileceği yerlerden olmaktadır. Bu sebeple Dikili’ye gelmeden önce bir gezi planı hazırlayarak hareket etmek daha yararlı olacaktır.

Dikili’de Nasıl Gezilmeli, Gezi Planı Nasıl Olmalı?

Dikili’de geziye başlamadan önce bölgenin güzelliğini çok daha geniş bir açıdan görmek için kente kuşbakışı bakılan noktalardan olan Barışkent’ten gezilere başlanması iyi bir tercih olacaktır. Dikili’nin Midilli Adası’na da son derece yakın bir yerde kurulduğu dikkate alınırsa kuşbakışı bu görüntünün en güzel detaylarından biri de özellikle açık havalarda Midilli Adası’nı ve sahillerini görmek olacaktır. Buradan sonra dikili gezilecek yerler

  • Atatürk Botanik Bahçesi
  • Barış Parkı
  • Nebiler
  • Karagöl
  • Kemente Yaylası

sırasıyla da gezilebilir. Tüm bu gezi boyunca Dikili’nin sadece mavisiyle değil aynı zamanda yeşiliyle de ne kadar benzersiz bir yer olduğunu görmek daha anlaşılır olacaktır.

Dikili’den Sonra Gidilebilecek Yerler

Tatil yapmak üzere biraz daha uzun süresi bulunan kişiler için dikili gezilecek yerler tamamlandıktan sonra gidilebilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Bunlar arasında ilk sırada Bademli köyü gelir. Dikili’ye bağlı olan bu köyde tıpkı Dikili’de olduğu gibi doğasıyla ve tarihiyle eşsiz bir kent sizi karşılamaktadır. Yakın çevrede bulunan başka tatil mekanlarını görmek isteyen kişiler için Dikili’nin İzmir ve Balıkesir arasında yer alması ise en büyük avantaj olmaktadır. Buradan Ayvalık, Çandarlı ve Bergama’ya gidilerek buradaki antik şehirleri gezmek ya da denizin ve doğal güzelliklerin tadını çıkarmak mümkün olabilir. Sahip olduğu konumu ile çok rahat bir şekilde ulaşılan Dikili’ye gelindiğinde İzmir’in ne kadar güzel bir yer olduğu daha anlaşılır olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.