Yaz Tatillerinin Başkenti: Çeşme

Yaz tatili gelince tatil yapmak üzere yola çıkacak olan kişilerin uğramayı düşündüğü ilk yerlerden olan Çeşme hem doğal güzelliği hem de tarihi dokusunu muhafaza etmesiyle en çok ziyaret edilen yerlerden biri oluyor. Tatilini yapmak üzere Çeşme’ye gelen kişilerin çeşmede gezilecek yerler listelerini takip ederek Çeşme’nin kısa sürede gezilebilecek olan tüm güzelliklerini yakından görmesi de gerekmektedir. Çevresinde çok sayıda ada ve koy bulunan Çeşme’de gezerek bitiremeyeceğiniz tatilleri tarihi ve turistik mekanları gezerek bir nebze Çeşme’yi tanıyarak geçirebilirsiniz.

Çeşme’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Deniziyle ve doğasıyla daha çok denizin tadını çıkarmak, trekking aktiviteleri düzenlemek için tercih edilmiş olan çeşmede gezilecek yerler açısından birkaç yer mutlaka görülmesi gereken yerlerden olmaktadır.

  • Çeşme çarşısı
  • Aya Haralambos Kilisesi
  • Çeşme Kalesi
  • Kanuni Kervansaray
  • Bağlararası Şarap Atölyesi ve Kazı Alanı
  • Eski Çeşme Köyü
  • Çeşme Sahili

bunlar arasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden olmaktadır. Çeşme’nin her bir sokağında ayrı bir dünya olduğunu tecrübe etmek de tüm bu yerleri gezerken görülebilecek şeylerden olmaktadır. Kendine has lezzetleri ile ön plana çıkan Çeşme’de sıcaklarından etkisinden kurtulmanızı sağlayacak soğuk içeceklerle uzun keyifli yolculuklar yapabilirsiniz.

Çeşme’de Yapılacak Aktiviteler

Yaz tatillerinde her ne kadar çeşmede gezilecek yerler gezilerek Çeşme’yi tanımak mümkün olsa da buraya gelindiğinde mutlaka yapılmasa bile izlenmesi gereken şeyleri deneyimlemek gerekmektedir. Bunların arasında rüzgar sörfü ilk sırada gelir. Türkiye’deki rüzgar sörfü için çok nadir noktalardan olan Alaçatı’ya geçerek burada rüzgar sörfünün tadı çıkarılabiliyor. Bunun dışında mutlaka bölgenin sembol lezzetlerinden olan sakızlı muhallebileri ve sakızlı kurabiyeleri de tatmak gerekir. Sakız ağaçları ile ünlü olan Çeşme’de kendinizi başka bir dünyada hissetmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.