İzmir’de Yüzmek için En Güzel Plajlar

5
(1)

Yaz tatilini kısa sürede en iyi şekilde dinlenerek yeni dönemin iş ve çalışma temposuna daha rahat ve huzurlu biçimde ayak uydurmak isteyen kişiler tatil için İzmir’e gitmeyi tercih ediyor. İzmir’in doğallığını kaybetmeyen pek çok noktasının bulunması ve tatil olanakları açısından zengin olmasının yanı sıra denizinin güzelliği ile en sevilen yerlerden biri olması tatil için İzmir’in tercih edilmesindeki önemli etmenlerden oluyor. Özellikle yaz aylarında kalabalıklaşan izmir plajları mavinin her tonunu görmeye olanak sağlıyor.

İzmir’in En Çok Sevilen Plajları

Yaz aylarında kişilerin tatillerini yapmak ve yüzmek için en çok ziyaret ettiği yerlere bakarak izmir plajları arasında hangilerinin en çok sevildiği konusunda bir çıkarım yapmak mümkün olabilir. Fakat bunların dışında özellikle sakinliği ve denizinin berraklığı ile dikkat çeken noktalar en çok ilgi çeken yerlerden oluyor.

  • Bodrum Koyu, Karaburun
  • Sazlıca Koyu, Foça
  • Bademli Koyu, Dikili
  • Altınköy Koyu, Urla
  • Dolungaz Koyu, Karaburun
  • Delikli Koy, Alaçatı
  • Ildırı, Çeşme
  • Mimoza Koyu, Karaburun

Hepsi birbirinden güzel bir denize sahip olan bu yerlerde çoğu zaman sakin vakitler bularak rahatça yüzmek ve denizin keyfini tam manasıyla çıkarabilmek mümkün olabiliyor.

İşletmelerin Plajlarından Kurtulmak İsteyenlere Koylar

İzmir’in pek çok noktasında kalabalık kitleler tarafından ziyaret edilmekte olan plajların halkın ortak kullanım alanından çıkartılarak belli bir bölgesinin bölgede yer alan işletmelere verildiği gözleniyor. Ancak izmir plajları herkesin mutlaka tadını çıkartması gereken yerlerden olduğu için Ege’nin suyunu hissetmek isteyenlere sunabilecek alternatif noktaları da bulunması gerekiyor. İşte bu yerler İzmir’in az bilinen koyları olmaktadır. Kişiler kendi tatil tercihlerine ve kişisel zevklerine bağlı olarak tüm bu farklı tatil olanakları içinden kendi istediklerini seçebilirler.

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 1

Burayı ilk değerlendiren siz olun.