Yaz Tatili İçin Alternatif Bir Seçenek Urla

5
(1)

Yaz tatillerinde denizin keyfini çıkarmak ve muhteşem bir manzaraya eşlik ederek huzurlu bir vakit geçirmek için İzmir’in ilçelerini tercih eden kişiler bu ilçeler arasında Urla’yı seçerek doğru bir tercih de bulunmaktadır. Urla, İzmir’in en güzide ilçelerinden biri olarak il merkezine çok yakın bir konumda bulunmakta ve dolmuşlar vasıtasıyla il merkezinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir. İlçeye ulaşımı sağlamak için İzmir merkezinden araçlarla, otogar üzerinden veya havalimanı üzerinden özel araçlarla ulaşabilirsiniz. Yaz ayları ve bahar aylarında da zevkli bir tatil imkanı sunan ilçede urlada gezilecek yerler noktasında büyük bir alternatif bulunmaktadır.

Deniz, Güneş Ve Urla’da Gezilecek Yerler

Yaz tatillerinde Ege Denizi’nin serin sularında denizin keyfini çıkarırken bir yandan da güneşin sıcaklığını duyabilirsiniz. Urla gibi bir ilçede yaz tatilini geçirdiğiniz zaman deniz ve güneş keyfi yanında urlada gezilecek yerler arasındaki alternatifleri tercih ederek daha zevkli bir tatil imkanı elde edebilirsiniz. Urla ilçe genelinde bulunan tarihi yerler ve estetik görünümlü özel mekanlar sayesinde zevkli bir tatil imkanı sunmaktadır. Bu noktada Urla ilçesinde gezilecek yerler arasında özel olarak;

  • Malgaca pazarı
  • Lale katmercisi
  • Urla Sanat Sokağı bitti
  • Seramik atölyeleri
  • Çeşmealtı ve liman
  • Karantina Adası gibi mekanlar ziyaret edilerek tatilin tadı çıkarılabilir.

Urla’da Farklı Lezzetleri Tadın

Tatil ziyaretiniz sırasında Urla ilçesinde çok zevkli bir manzaraya eşlik ederken urlada gezilecek yerler listesini tamamladıktan sonra farklı lezzetlerin tadına varabilirsiniz. Ege Denizi’nin muhteşem lezzetler sunan balık sofrası ve meze sofrası ile birlikte Urla’da lezzetli katmerler yiyebilir. Sanat Sokağı’ndaki kafelerde kahvemizi yudumlayabilir. Malgaca pazarında farklı lezzetleri tadabilirsiniz. Ege insanının sıcaklığını ve nefis İzmir lezzetlerini bu tatilde bir araya getirebilirsiniz.

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 1

Burayı ilk değerlendiren siz olun.